![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg10H_3_IbfCeo9HrscMxfUzyCLpeN6EzSC5BfVEcmdqeSnXeoUjlN8jD8ofkvGjers3J2GmQm8T9TheZpZUJ102ml-Ch-L3lsQZqmWi_eWv21vvFRm1QpTKlJsHU3RDMlQGOFvR6K90eDJ/s320/68581762_869175313454750_2061634810895400960_n.jpg)
Η μοναδική επίδοση για Έλληνα παίκτη στην Mind Sports Olympiad πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 18 Αυγούστου, στο Λονδίνο.
Στην κατηγορία Stratego Classic, ο Κοσμόπουλος έχασε οριακά τον τελευταίο του αγώνα και ενώ ισοβαθμούσε στην δεύτερη θέση μειονεκτούσε στην δεύτερη βαθμολόγηση. Αυτό τον οδήγησε στην τρίτη θέση της κατάταξης. Αξιοσημείωτη είναι επίσης η ισοπαλία που είχε με τον Richard Ratcliffe, τον κορυφαίο Άγγλο παίκτη.
Συγκεντρωτικά ο Έλληνας παίκτης, στην πρώτη κατηγορία είχε 8 νίκες και μία ισοπαλία, ενώ στην δεύτερη είχε τρεις νίκες, μία ισοπαλία και μία ήττα.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου