ΠΑΤΡΑ : Με επική ανατροπή ο Προμηθέας «εκδικήθηκε» το Λαύριο!

Σε ένα πραγματικό ντέρμπι που κρίθηκε στο τέλος, ο Προμηθέας έφτασε σε μια μεγάλη ανατροπή, αφού με δέκα σερί πόντους... δια χειρός Λούντζη στο τελευταίο 1.5 λεπτό λύγισε το μαχητικό Λαύριο 90-88.

Για την ομάδα του Μάκη Γιατρά μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Μιχάλης Λούντζης που πήρε από το... χέρι την ομάδα της Πάτρας και την οδήγησε στη νίκη, καθώς στο τελευταίο 1.5 λεπτό είχε οκτώ πόντους (συν το νικητήριο σουτ) και μία ασίστ. Επιπλέον, ξεχώρισαν και οι Τζέριαν Γκραντ με 26 πόντους και 4 ασίστ, Αγραβάνης 15 πόντους και 8 ριμπάουντ. Έτσι οι Πατρινοί ανέβασαν το ρεκόρ του στο 7-4.

Από την άλλη, για την ομάδα του κόουτς Σερέλη ξεχώρισαν οι Ντέιβις και Ντιαλό με 19 και 16 πόντους αντίστοιχα, ωστόσο δεν έφτασαν για να πάρουν το «ροζ φύλλο» αγώνα, γνωρίζοντας την πρώτη τους ήττα μετά από 8 αγωνιστικές!