ΠΑΤΡΑ : ΣΟΚ ΣΤΗΝ ΕΚΠΝΟΗ / ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ - ΙΩΝΙΚΟΣ 0-1

Πικρή ήττα σήμερα για την Παναχαϊκή στην Πάτρα από τον σκληροτράχηλο Ιωνικό,  0-1.

Την ήττα κάνει ακόμα πιο οδυνηρή το γεγονός ότι σημειώθηκε όχι μόνο στο ένατο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων αλλά κυριολεκτικά στην εκπνοή, στο τελευταίο δευτερόλεπτο του αγώνα και μετά από στημένη φάση  εκτέλεσης φάουλ πού προκλήθηκε άσκοπα λίγο έξω από την περιοχή. Από εκτέλεση του φάουλ του Μπρίτο, η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και ο Ομάρ από κοντά έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα μέσα σε συγχυση.

Το πιο δίκαιο βέβαια θα ήταν, με βάση την εικόνα  του αγώνα το ισόπαλο αποτέλεσμα.

Η αναμέτρηση χαρακτηρίσθηκε και από μεγάλη ένταση στο β’ ημίχρονο μεταξύ των παικτών , γι΄αυτό και οι καθυστερήσεις .

Ετσι η Παναχαϊκή έχασε και το αήττητο που είχε μέχρι χθες, ενώ η όλη εικόνα της, ασφαλώς θα  προβληματίσει για το τι τελικά μπορεί και μέχρι που μπορεί να φτάσει.

Διαιτητής: Μπαΐλης (Πρέβεζας / Λευκάδας)

Βοηθοί: Ψύλλος (Λέσβου), Τσιλίκας (Αιτ/νίας)

4ος: Στάμος (Αθήνας)

Κάρτες: 55’ Μουστακόπουλος, 62’ Ανάκογλου, 77’ Πατάπης, 84’ Αποστολόπουλος, 98’ Σταμόπουλος /  43’ Ομάρ, 84’ Κόρμπος, 89’ Πλατέλλας

Γκολ: 99’ Ομάρ

Παναχαϊκή (Παπαδόπουλος): Κολοβούρης, Αποστολόπουλος, Πατάπης, Πλιάτσικας, Σταμόπουλος, Μουστακόπουλος (86’ Μπρους), Ανάκογλου, Αραβίδης, Μπάτροβιτς (58’ Τσερούτι), Γιούσης (85’ Κόκας), Κουσκουνάς ©

Ιωνικός (Σπανός): Αναγνωστόπουλος, Ομάρ, Μουστάκης (46’ Παπαγεωργίου), Κύργιας, Φαζός, Κόρμπος (61’ Νιάσε), Γκοτσούλιας ©, Μαστσούκας (46’ Φουρτάδο), Ρόλλε (89’ Μάναλης), Πλατέλλας, Κάστρο