Απογοητευτική η Παναχαϊκή ηττήθηκε από το Αιγάλεω 0-1 μέσα στην Αγυιά

Η πρώτη  φετινή εμφάνιση της Παναχαϊκής στο γήπεδό της στην Αγυιά της Πάτρας ήταν  απογοητευτική για τους οπαδούς της.

Αντίθετα την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πέτυχε το Αιγάλεω με τους «κυανόλευκους» να επικρατούν με 1-0.

Μετά από 3 συνεχόμενες ήττες στις ισάριθμες πρώτες αγωνιστικές το Αιγάλεω κατάφερε να πάρει άνετα την πρώτη του νίκη στον Νότιο Όμιλο της Super League 2. Οι «κυανόλευκοι» επικράτησαν παίρνοντας όχι μόνο την πρώτη τους νίκη, αλλά και τους πρώτους τους βαθμούς. Από την πλευρά τους οι Πατρινοί έμειναν στον 1 βαθμό μετά από 4 παιχνίδια και στον πάτο του πίνακα.

Στα του αγώνα τα πάντα κρίθηκαν στο 43' όταν ο Ευαγγέλου με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 0-1. Οι φιλοξενούμενοι είχαν φτάσει μια ανάσα από το γκολ και δύο λεπτά πιο νωρίς, αλλά το σουτ του Γκάβριτς σταμάτησε με την βοήθεια του δοκαριού ο Κωνσταντακόπουλος.

Όμως και δυο λεπτά πριν το τέλος συνέβη το ασυνήθιστο όταν σε σουτ επιθετικού της γηπεδούχου προ κενής εστίας  απέκρουσε  κατά λάθος  πάνω στη γραμμή του τέρματος άλλος  παίκτης  της  Παναχαϊκής σαν να ήταν αμυντικός της φιλοξενούμενης χάνοντας μεγάλη ευκαιρία τουλάχιστον για την ισοφάριση.

Παναχαϊκή (Κωνσταντακόπουλος): Κολοβούρης, Καραγιάννης (71′ Κούτσιας), Λιοφάγος (71′ Πατρινός), Γκανσιέρ, Μπάρετ, Νάστος, Λοτίν, Μασούρας (54′ Γρηγορόπουλος), Αποστολόπουλος, Χριστόπουλος, Ντε Ολιβέιρα (61′ Κυρσανίδης).

Αιγάλεω (Τζουγκάνοβιτς): Κατσιμήτρος, Βάρκας, Παυλάκης, Ζιούλης, Ευαγγέλου, Καμαρά, Σταμένκοβιτς, Μπάλλας (38′ λ.τ Μπάμπης), Κόλλας (61′ Νταβιώτης), Ναζίμ (84′ Ταμπάς), Γκάβριτς.