![]() |
Η Παναθηναϊκη Οργάνωση Γυναικών - Παράρτημα Πάτρας, πραγματοποίησε εκδήλωση προς τιμήν του Καθηγητή Ιωάννη Ματσούκα, για την προσφορά του στην Παιδεία, την Έρευνα και την Κοινωνία, προχθές το απόγευμα, στην γεμάτη από κόσμο αίθουσα εκδηλώσεων του ξενοδοχείου «Αστήρ».
Την απονομή έκανε η Πρόεδρος της Πανελλαδικής Παναθηναϊκής Οργάνωσης Μαρία Γιαννίρη μαζί με την πρόεδρο του Παραρτήματος Πάτρας, της Παναθηναϊκής Οργάνωσης και Σχολάρχη του μεγαλύτερου Εκπαιδευτικού Οργανισμόυ της Δυτικής Ελλάδας "ΒΕΡΓΗ", Λέτα Βέργη.
Για τον καθηγητή μίλησαν επίσης ο τ. Πρύτανης Παν/μου Πατρών, Γιώργος Παναγιωτάκης, ο έγκριτος γλύπτης, Ευστάθιος Λεοντής, και η Διδάκτωρ Θεοδώρα Κατσίλα.
Κλείνοντας την ομιλία του ο κος Ματσούκας, είπε: Ευχαριστώ την Πανελλαδική Παναθηναϊκή Οργάνωση Γυναικών, Παράρτημα Πάτρας, για την οργάνωση της εκδήλωσης, την Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας για την συνεργασία και την υποστήριξη και την τοπική κοινωνία για την αθρόα προσέλευση και το ενδιαφέρον για την έρευνα».
Eκπρόσωποι αρχών και φορέων και μέλη της Παναθηναϊκής Οργάνωσης καταχειροκρότησαν τον τιμώμενο για την συμβολή του στην έρευνα για την αντιμετώπιση της Σκλήρυνσης κατά πλάκας
O κ. Ματσούκας ευχαρίστησε την κυρία Βέργη και τον κ. Λεοντή για τα τιμητικά λόγια στο πρόσωπό του
Δυναμική η παρουσία των γυναικών στην προχθεσινή εκδήλωση που διοργάνωσε το τοπικό παράρτημα της Παναθηναϊκής Οργάνωσης
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου