Μάχη για την ζωή της δίνει η 14χρονη Χριστίνα που μαζί με τον 16χρονο φίλο της έπεσαν θύματα τροχαίου τα ξημερώματα της Κυριακής, στην περιοχή του Ρίου.
Τα δύο παιδιά διασκέδαζαν σε κατάστημα του Ρίου , όταν στις 3.30 τα ξημερώματα με το δίκυκλο που οδηγούσε ο 16χρονος επέστρεφαν στα σπίτια τους. Τότε κάτω από άγνωστες συνθήκες συγκρούστηκαν με όχημα, με αποτέλεσμα η νεαρή κοπέλα να πέσει στο οδόστρωμα και να χτυπήσει σοβαρά στο κεφάλι.
Η 14χρονη από εκείνη την ώρα είναι στην ΜΕΘ Παίδων του νοσοκομείου Ρίου, σε ιδιαίτερα κρίσιμη κατάσταση. Ενώ ο 16χρονος υπεβλήθη σε πολύωρο χειρουργείο χθες , καθώς φέρει πολλαπλά κατάγματα.
Η Χριστίνα είναι σε φαρμακευτικό κώμα, για να μπορέσει ο οργανισμός της να ανταπεξέλθει στον βαρύτατο τραυματισμό της. Η κατάσταση της κρίνεται ιδιαίτερα κρίσιμη και σοβαρή και αξιολογείται συνεχώς αλλά τα επόμενα δύο- τρία 24ωρα είναι καθοριστικά.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου