Παναχαϊκή – Χανιά 2-1 Σουδαία νίκη και με ανατροπή !

Σπουδαία  νίκη και με ανατροπή κατάφερε σήμερα η Παναχαϊκή στην Πάτρα επί της ομάδας των Χανίων επικρατώντας με 2-1, για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκα 2.

Η φιλοξενούμενη προηγήθηκε στο 51’ (Μάναλης, ύστερα από ασθενή απόκρουση του Κολοβούρη) αλλά η γηπεδούχος ισοφάρισε  δέκα λεπτά αργότερα (ο Πατρινός την κατάλληλη στιγμή, έκανε  προβολή). Το 2-1 το κατάφερε τέσσερα λεπτά πρίν τη λήξη του αγώνα που ήταν δυνατός και γρήγορος(Ο Γαϊτανίδης, εκτέλεσε  φάουλ ο Μπαρέ  κεφαλιά η μπάλα βρήκε το δοκάρι ο ίδιος πήρε την επιστροφή  και με σουτ έγραψε το 2-1 - ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ)  .

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Ι. Τάτσης): Κολοβούρης, Λιοφάγος (85΄Πετράτος), Καραγιάννης, Μπαρέτ, Νάστος (64΄Τραορέ), Ζαμόρα, Προύντζος, Πατρινός (85΄Χριστόπουλος), Μασούρας, Ζέκοφ (78΄Γαϊτανίδης), Πέρεθ (64΄Μπόονεν).