Παναχαϊκή - Πλατανιάς 1-0. Καθοριστική νίκη.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι από το πρώτο ημίχρονο και δημιούργησαν κάποιες επικίνδυνες στιγμές απέναντι από το τέρμα του Γκοτ, ωστόσο εκείνος είτε ήταν σε ετοιμότητα, είτε τα σουτ έφευγαν άουτ με το 0-0 να είναι και το σκορ του πρώτου 45λεπτου.
Η πίεση των Πατρινών συνεχίστηκε και αυξήθηκε στην επανάληψη, όταν και κατάφεραν να βρουν το γκολ της νίκης. Συγκεκριμένα, στο 81' ο Ελευθεριάδης με σουτ μετά από κόρνερ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Οι συνθέσεις:
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Καπούταγλης, Ντάσιος, Σταμόπουλος, Τσελεπίδης, Σωτηράκος, Πλέγας (65' Μωραΐτης), Μουστακόπουλος, Ελευθεριάδης, Κολ (65' Αργυρόπουλος), Κυνηγόπουλος, Μπαστακός (87' Κοτσώνης).
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Ουές, Ρουσσάκης (87' Χ. Ποζατζίδης), Τσαμούρης, Στ. Ποζατζίδης (67' Τσακμάκης), Μποσέτι, Καραγκούνης, Πουρζιτίδης, Μάικιτς, Μπιανκόνι, Λάζιτς (76' Παπανικολάου).