ΠΑΤΡΑ : Αγνώριστη η Παναχαϊκή

O Βόλος επικράτησε 5-0 του Ηροδότου . Ο Απόλλων Λάρισας πήρε το ντέρμπι της 2ης θέσης. Παρότι βρέθηκε να χάνει 0-1 από τον Απόλλωνα Πόντου τελικά νίκησε με 3-1. Η ομάδα της Λάρισας είναι πλέον μόνη στη δεύτερη θέση με 43 βαθμούς, στο +3 από Πλατανιά, Παναχαϊκή και Απόλλωνα Πόντου.Ο Πλατανιάς, που πήγε στους 40 βαθμούς, έκανε επίδειξη δύναμης με επτά γκολ απέναντι στην υπό... διάλυση Σπάρτη. Ο ΑΟΧ Κισσαμικός, που άλλαξε ριζικά μετά την πρόσληψη του Αλέκου Βοσνιάδη, άλωσε την Πάτρα, στο ντεμπούτο του Σάκη Τσιώλη στον πάγκο των Αχαιών με διπλό 1-3 κόντρα στην αγνώριστη Παναχαϊκή.

Για την 24η αγωνιστική της Football League, η Παναχαϊκή υπέστη την πρώτη εντός έδρας ήττα στο φετινό πρωτάθλημα, από τον ΑΟΧ/Κισσαμικό με 3-1.

Οι "κοκκινόμαυροι" βρέθηκαν να χάνουν από το πρώτο ημίχρονο με ένα γκολ του Κάσσου στο 6', με το αποτέλεσμα ημιχρόνου να είναι στο 0-1.
Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να πετύχουν και άλλο τέρμα αυτή τη φορά με τον Αρναρέλλη ο οποίος από κοντά έγραψε το 0-2. Ο ΑΟΧ/Κισσαμικός επί της ουσίας "κλείδωσε" την επικράτησή του επί της Παναχαϊκής με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Κάσσου στο 73'.
Ο Χρήστος Ελευθεριάδης μείωσε απλά στο τελικό 3-1 λίγα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα.
Η Παναχαϊκή από το 68' αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Τσελεπίδη.

Συνθέσεις:
Παναχαϊκή (Χρήστος Καραπίτσος): Πέτριτς, Σταμόπουλος, Πλέγας (28′ Μπαστακός), Αργυρόπουλος, Φουρλάνος (76′ Παπατόλιος), Ελευθεριάδης, Μόσνι, Ντάσιος, Κυνηγόπουλος, Μωραΐτης (46′ Κολ), Τσελεπίδης.
ΑΟΧ/Κισσαμικός (Αλέκος Βοσνιάδης): Παπαδόπουλος, Αλί, Παπαχρήστος, Φαζός, Μουμίν, Τεγούσης, Ρίσκι (83′ Αποστολόπουλος), Αρναρέλλης (75′ Βρεττός), Κάσσος, Κουσκουνάς (38′ λ.τρ. Τόλι).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής:

• Βόλος - Ηρόδοτος 5-0 (35' Μάντζης, 60', 70', 89' Φράγκος, 76' Κόκορης)
  • Πλατανιάς - Σπάρτη 7-0 (6', 53', 79' Λουκίνας, 50′ Παπανικολάου, 52′ Νάτσης (αυτ), 69' Μιγκέλ, 90+1' Παπουτσογιαννόπουλος.)
  • Αήττητος Σπάτων - Καραϊσκάκης Άρτας - ΜΑΤΑΙΩΣΗ
  • Τρίκαλα - Κέρκυρα 1-0 (33' Μαρκόβσκι)
  • Απόλλων Λάρισας - Απόλλων Πόντου 3-1 (45′ Λίταινας, 62', 85' Μπραμπίγια /  9′ Δημητριάδης)
  • Εργοτέλης - Αιγινιακός 4-1 (43', 90+1 Έφορντ, 70' Ροβίθης, 73' Μανουσάκης / 84' Σοφιάνης)
  • Παναχαϊκή - ΑΟΧ Κισσαμικός 1-3 87' Ελευθεριάδης / 7', 73' Κάσσος, 53′ Αρναρέλλης (1-3)
Πέμπτη
  • Ηρακλής - Δόξα Δράμας (15:00 ΕΡΤ3, Καυτανζόγλειο Στάδιο)