![Οι καρναβαλιστές της Καλαμάτας πήραν τα λάβαρά τους, ακολουθεί η τελετή έναρξης](https://www.kalamatajournal.gr/media/k2/items/cache/2413a8d4c320d6e40835d6378dc145b3_XL.jpg)
Το lavaroday είχε παιχνίδια (λαβύρινθος), είχε πολλά δώρα χορηγών που προσφέρθηκαν με κλήρωση, είχε φυσικά μουσική και αρκετό κέφι.
Παραβρέθηκαν ο δήμαρχος Καλαμάτας, Θανάσης Βασιλόπουλος, ο πρόεδρος της Φάρις Παντελής Δρούγας, ο επικεφαλής της Οργανωτικής Επιτροπής του καρναβαλιού Γιάννης Δούζης, παρουσιαστής ήταν ο Νίκος Κουρής.
Ο στολισμός της πόλης με καρναβαλικές κατασκευές έχει ξεκινήσει και η εικόνα που θα έχει η Καλαμάτα τις επόμενες ημέρες αναμένεται ότι θα είναι πιο αποκριάτικη από κάθε προηγούμενη χρονιά. Ο στολισμός ετοιμάζεται στο Καρναβαλικό Εργαστήριο, που έχει στηθεί στη μεγάλη αποθήκη του Σιδηροδρομικού Σταθμού και εργάζονται σε αυτό εθελοντές του Καλαματιανού Καρναβαλιού.
Στ.Μ.
![](https://www.kalamatajournal.gr/images/2020/DIAFORA20/karnavali20/KARNAVALI-LAVARO-3-08-02-20.jpg)
![](https://www.kalamatajournal.gr/images/2020/DIAFORA20/karnavali20/KARNAVALI-LAVARO-1-08-02-20.jpg)
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου