Super League 2: Καλπάζει στην κορυφή ο Ιωνικός, Παναχαϊκή κέρδισε εντός έδρας τη Δόξα Δράμας 2-1,

Ολοκληρώθηκε σήμερα (04/04) η 18η αγωνιστική της Super League 2, με τον Ιωνικό να νικάει 1-0 τον Απόλλωνα Λάρισας εκτός έδρας, χάρη στο γκολ του Κοτσώνη από το 20ο λεπτό. Ο Λεβαδειακός αρκέστηκε με τον ένα βαθμό στην Ιεράπετρα, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον ΟΦΙ, ενώ η Παναχαϊκή πήρε μια πολύτιμη νίκη επί της Δόξας Δράμας στη μάχη της να μπει στα playoffs.

Ο Ιωνικός πέρασε επιτυχημένα από τη Λάρισα, επικρατώντας του Απόλλωνα με 1-0, χάρη στο τέρμα του Κοτσώνη από το 20ο λεπτό.

Στην Ιεράπετρα ο ΟΦΙ έκανε την έκπληξη, αποσπώντας το βαθμό της ισοπαλίας από το Λεβαδειακό με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 1-1.

Η Παναχαϊκή είχε εύκολο απόγευμα στην Πάτρα, επικρατώντας της Δόξας Δράμας με 2-1. Σκόρερ και των δύο τερμάτων, ο Νίκος Κουσκουνάς,    18' και 75'.

Η Δόξα Δράμας μείωσε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων (90+4') με τον Κουτσιανικούλη